2014 m. sausio 23 d., ketvirtadienis

3 skonių kepti varškės sūriai

Apie tokį dalyką kaip keptas varškės sūris žinojau jau seniai, tačiau pati iškepti nebandžiau, kol į rankas nepapuolė VMG  recepetų knyga "7 ingridientai". Knygoje pateikti keptų sūrių receptai pasirodė įkandami, o sūriai atrodė taip gardžiai, kad nusprendžiau ir aš išmėginti. Vos keli nukrypimai nuo originalių receptų, bet improvizuoti visada verta :)
 
 
 
Didelis ačiū mamai, kuri išspaudė 3 naminius varškės sūrius :) Aišku tinka ir pirktiniai :)
 
Taigi 3 receptukai:
 
Nr. 1
 
250-300 g varškės sūris
2 v.š. aliejaus
2 v.š. medaus
druskos, pipirų
kelios šakelės šviežio rozmarino
6-7 skiltelės česnako
 
Atsiplešiam folijos lapą, ant viršaus uždedam tokio pat dydžio kepimo popieriaus lapą (tą darysime su visais trim sūriais). Popierių šiek tiek pagniaužome, į vidurį pilame šaukštą aliejaus ir šaukštą skysto medaus. Česnako skiltelių nulupti nereikia, su viskuo sutraiškome ir dedame ant popieriaus, ant česnakų uždedam sūrį, ant jo pilam po šaukštą aliejaus ir medaus. Užberiam druskos, pipirų, uždedam kelias šakeles rozmarino. Užlankstome kepimo popierių ir visą sūrį sandariai susukame į foliją.
 
 
Nr. 2
 
250-300 g varškės sūris
2 v.š. aliejaus
2 v.š. medaus
druskos
kelios šakelės šviežio čiobrelio
1 apelsino žievelė (tarkuota)
sauja šiaudų
 
Pirmiausia verdančiu vandeniu nuplikome šiaudus, suberiam į kiaurasamtį ir paliekame, kad nuvarvėtų.
Ant kepimo popieriaus paskleidžiam šiaudus, uždedam sūrį, užpilame aliejų ir medų, pabarstome druska, užberiame tarkuotą aplesino žievelę ir uždedam kelias čiobrelio šakeles. Sūrį suviniojam.
 
 
Nr. 3
 
250-300 g varškės sūris
2 v.š. aliejaus
2 v.š. medaus
druskos, pipirų, džiovinto baziliko ir kt. džiovintų žolelių (aš naudojau Provanso žolelių mišinį)
kmynų
kelios šakelės šviežio čiobrelio
 
Ant kepimo popieriaus užpilame po šaukštą medaus ir aliejaus, uždedam sūrį, apipilam aliejumi ir medumi, apibarstome visais prieskoniais, kmynais ir sandariai susukame.
 
 
 
 
 
 
Sūrius kepame 180 laipsnių orkaitėje 25 min. Paliekame atvėsti. Galima ragauti ir šiltus, bet aš juos patiekiau pilnai atvėsusius, nes šilti man pasirodė minkštoki, bijojau, kad išviniojus neištežtų.
 
 
 
 
 
 
 
Buvo tikrai labai skanu - kažkas naujo ir netikėto, puikiai tiko prie baltojo vyno. Ragavo net tie žmonės, kurie labai jau nepatikliai į tuos sūrius su "žolėm" žiūrėjo :D
 
 
 
Verta išbandyti :)
 
 

Česnakiniai kiaulienos kepsniai

Kiaulė kiaulė kiaulė - norisi rėkti :D Yra tokia daina, čia ji puikiai tinka :D Nesuprantu kodėl aš, visai nemėgstanti kepsnių, o ypač kaiulienos, dedu į savo blogą jau kelintą būtent kepsnių receptą??? Čia vyras kaltas - vis bandau jam įsiteikti :)
 
Taigi šį kartą - aštrūs česnakiniai kiaulienos kepsniai iš sprandinės :)


 
Reikės (2 porcijos)
 
~400-500 g kiaulienos sprandinės
4 skiltelės česnako
druskos, pipirų, aštrių mėsos prieskonių, aliejaus.
 
Kiaulieną spjaustome gabaliukais, kievieną iš jų šiek tiek padaužome kočėlu ir su peiliu negiliai įpjauname kelias įpjovas - skersai ir išilgai, kad susidarytų rombų raštas.
Mėsytę pabarstome prieskoniais. Česnaką sukapojame, užberiame ant mėsos ir gerai paspaudžiame, kad gabaliukai sulįstų į įpjovas. Kepsnius apšlakstome aliejumi ir paliekame pasimarinuoti (aš palikau pernakt).
Keptuvėje įkaitiname aliejų ir kepame kepsnius iš abiejų pusių, po maždaug 10 min. Uždengiame keptuvę dančiu ir paliekame kepsnius, kad "subręstų". Kepsniai gaunasi tokie tvirti ir standūs, ar kaip čia išsireiškus :) Jei norite minkštesnės mėsos - tada patarčiau užpilti šiek tiek vandens ir patroškinti.
 
Prie šių kepsnių labai tinka greituoju būdu marinuoti svogūnai (šito būdo mane išmokė dar viena mano pažįstama mamytė Renata - ačiū jai).
Nedidelį svogūną (maniškis buvo apie 70 g) supjaustome plonais pusžiedžiais, beriame 2 arbatinius šaukštelius cukraus ir užpilame pusės citrinos sultimis. Tada svogūnus stipriai rankomis sumaigome, kol jie suminkštėja ir iš karto galima valgyti (jei baidotės aštraus svogūnų skonio - nuplikykite juos verdančiu vandeniu).
 
Skanaus !

Švilpikai (2 skitingų rūšių)

Labai mėgstu patiekalus iš virtų bulvių - žemaičių blynai arba virtų bulvių cepelinai, kad ir paprasta bulvių košė - mano skrandžiui tai tikras gardumėlis :)
Bemąstydama, ką paruošti pietums, prisiminiau švilpikus. Tiesa sakant nebuvau jų anei valgiusi, anei gaminusi, bet kažkur mačiau, girdėjau ir nutariau pamėginti :)
O kad maža nepasirodytų, tai iš karto su 2 skiritingais padažais pagaminau :) Su lašinukais labai sotu ir ūkiška, o su grietinės ir sviesto padažu labiausiai patiko mano mažyliui :)

 
 
Švilpikai su lašinukų padažu :)
 
Produktai:
~10 vnt vidutinio dydžio bulvių (~600-700 g)
2 kiaušiniai
~6-7 šaukštus miltų (su kaupu)
druskos, pipirų
100 g lašinukų
1 svogūnas
200 g grietinės
 
Bulves nuplauname, nušveičiame su kempinėle ir išverdame su lupenomis (aš naudojau vakarykštes be lupynių virtas bulves - puikiausiai tiko). Kai praaušta - nulupame ir sugrūdame arba sumalame - čia jau kaip jums patogiau :). Dedame miltus ir išmaišome (auksinė taisyklė - miltų reikia 1/4 lyginant su bulvių mase (foto aiškiau parodžiau), mušame kiaušinius, įberiame druskos ir užmaišome tirštą, lipnią tešlą. Masė kimba prie rankų, taigi dar reikės šiek tiek miltų "pakočiojimui".

 
Miltais pabarstome stalą, išmiltuojame rankas, imame gerą saują tešlos ir sulipdome ala "cepeliną", dedame jį ant stalo, pavoliojam abiem rankom pirmyn atgal, kad gautųsi ilga, apyplonė lazdelė. Aplyginam kraštus ir peiliu įstrižai supjautome - štai ir švilpikai :D Tą patį padarome su likusia tešla.



Į kepimo skardą įtiesiame kepimo popierių, išdėliojame švilpikus ir apšlakstome aliejumi (galima aptepti tirpintu sviestu). Kepame 190 laipsnių orkaitėje apie 45 min, kol švilpikai apskrunda. Man užteko kepti 30 min orkaitėje įjungus vėjelį.


 
Padažo paruošimas: lašinukus ir svogūnus susmulkiname ir apkepiname. Imame didesnį puodą - supilame grietinę, suberiam lašinukus su svogūnais, pabarstome pipirų, išmaišome ir šiek tiek pakaitiname. Suverčiame švilpikus, dar kartą išmaišome, kelias minutes patroškiname ir išjungus ugnį dar paliekame pastovėti, kad sušustų.
Švilpikai ganasi minkšutėliai, purūs - labai skanu ir sotu.

 
 
 
Švilpikai su grietinės ir sviesto padažu:
 
~10 vnt vidutinio dydžio bulvių
100 g varškės
2 kiaušiniai
~7 šauštus miltų
druskos
200 g grietinės
50 g sviesto
 
Gamyba identiška: virtas bulves suminkome, dedame varškę, beriam miltus, mušam kiaušinius ir užmaišome tešlą. Formuojame švilpikus ir iškepame orkaitėje.
Padažas: dedame grietinę į puodą, šiek tiek pakaitiname, sudedam gabaliukais pjaustytą sviestą ir maišome, kol sviestas išsilydys, įberiame šiek tiek druskos.
Švilpikus dedame į lėkštę ir užpilame padažu.
Jei pirmuoju atveju švilpikai gavosi purūs, tai šiuo atveju, kada jų netroškinam padaže, jie būna su traškia plutele. Žodžiu čia jau kiekvieno skonio reikalas :)

 
 
Skanių pietų :)
 
 

2014 m. sausio 21 d., antradienis

Aguoninis pyragas

Šio pyrago receptuką buvau seniai nusižiūrėjusi, išsisaugojusi (berods iš Gabrielės blogo- ačiū jai ;)), o išbandžiau visai neseniai. Maišydama tešlą nerimavau ir tiesa sakant maniau, kad nieko nesigaus - sviesto labai mažai, pačios tešlos gavosi visai nedaug, iškepus vėl galvojau - matyt teks mesti lauk, nes ne pyragas gavosi, o blynas kažkoks, bet kaip aš klydau :D
Pyragas gavosi labai skanus, nerealiai aguoninis, purus, skalsus - kepsiu dar ne kartą :)
 
 
 
Nuo originalaus recepto nenukrypau, išskyrus šokoladinį papuošimą, taigi reikalingi produktai (atkreipkite dėmesį, kad dauguma ingridientų matuojami mililitrais, o ne gramais!)
 
100 ml aguonų,
130 ml pieno,
250 ml miltų
1 a.š. kepimo miltelių
žiupsnis druskos
2 v.š. minkšto sviesto (aš ėmiau su kaupu)
150 ml cukraus,
1 apelsino žievelė (nutarkuota)
1 a.š. migdolų esencijos
2 kiaušinių baltymai
100 g balto šokolado
~4 v.š. aliejaus
 
Pirmiausia pakaitiname pieną iki virimo ir užplikome aguonas.
Miltus sumaišome su druska ir kepimo milteliais.
Sviestą išsukame su cukrumi, apelsino žievelėmis ir migdolų esencija - supilame praaušusį pieną su aguonomis, po truputį maišydami supilame miltus.
Kiaušinio baltymus išplakame iki standžių putų ir atsargiai įmaišome į tešlą.
 
Tortinę išklojame kepimo popieriumi (aš naudojau kekso formą su skyle viduryje ir ištepiau sviestu), supilame tešlą, kepame 180 laispnių orkaitėje apie 35 min (patikriname su mediniu pagaliuku, kad būtų sausas). Paliekame atvėsti.
 
Šokoladą išlydome garų vonelėje, supilame aliejų ir gerai išmaišome, apliejame pyragą. Kad būtų gražiau - ant viršaus užbėriau šiek tiek apelsino žievelių.
 
Prieš kepdama galvojau, kad kitą kartą visus ingridientus padvigubinsiu, bet to tikrai nereikia: nors pyragas plonas, tačiau skonis labai suderintas, nieko nereikia nei daugiau nei mažiau :)
 
Išbandykite :)
 
p.s. gaila neturiu pjūvio foto, tačiau pažadu, kad netolimoje ateityje tikrai bus ;)
 
 
 

Šonkaulių kelmas

Senas kaip pasaulis patiekalas ar kaip čia šitą reikalą pavadinus :) Kalėdų proga norėjosi pagaminti kažką labai senai ragauto, įdomesnio ir sesė pasufleravo - kelmas ! :)
Sau nuopelnų neprisiimsiu - visas darbas teko vyrui ir jam puikiai pavyko :)
 
 
 
Taigi kelmui reikės:
2 juostelių neaukštų šonkauliukų (man tik tokius pavyko gauti, tinka ir 1 ilga bei aukšta šonkaulių juosta)
~ 1,2 kg kiaulienos faršo (naudojau kumpį ir pati susimaliau)
1 morkos
1 svogūno
2-3 skiltelių česnako
prieskonių: druskos, pipirų, džiovinto baziliko, ir kt. žolelių ( aš naudojau itališką prieskoninių žolelių mišinį)
papuošimui: marinuotų pievagrybių, petražolių, koncervuotų žirnelio (ar ko tik jūsų širdis geidžia ;) )
Prireiks: medinių dantų krapštukų, tvirto siūlo
 
 
Pirmiausia reikia išmarinuoti šonkaulius: pabarstome druska, pipirais ir bazilikais, paliekame per naktį.
Antras labai svarbus dalykas - gerai "išmušti" faršą. Tiesiog paimame maltos mėsos gniutulą ir su jėga metame į dubenį (prisipažinsiu - mėsos prisitaško, tad geriausia tai daryti virš kriauklės). Faršas tampa minkštesnis, pūresnis, geriau sukibęs.
Svogūną ir česnaką susmulkiname, morką supjaustome gabaliukais, viską dedame į faršą, beriame visus prieskonius ir dar kartą gerai išminkome.
 
 
 
2 šonkaulių juostas sujungiame mediniais krapštukais, pastatome "tvorą", o į vidų paspausdami sudedame faršą. "Kelmą" tvirtai surišame ir apdengiame folija.
 
Kepame 160 laipsnių orkaitėje 1 valandą, tada foliją nudengiame, padidiname orkaitės kaitrą iki 180 laipsnių ir kepame dar 30-45 min.
Paliekame orkaitėje ataušti.
 
Prieš patiekdami papuošiame marinuotais pievagrybiais (čia vėl prireiks dantų krapštukų), petražolėmis, pabarstome žirnelių.
 
Prieš valgydama buvau šiek tiek skeptiškai nusiteikusi, gavojau kad skonis bus kaip riebių šonkaulių su kotletu viduje, bet nieko panašaus! Šonkauliai buvo visai neriebūs, o faršas nepriminė faršo, atrodė, kaip kepta mėsa.
Tikrai likau maloniai nustebinta - buvo labai skanu, o kur dar traškūs morkyčių gabaliukai - niam niam :D
 
 
 

Žuvies tortas pagal Renatą

Pirmą kartą šio gardumyno paragavau per mamyčių susitikimą - pasirodė labai skanu, gaivu, kažkas naujo mano skonio receptoriams, taigi iškaulijau receptuką iš Renatos ir pasitaikius progai išbandžiau :) Ką galiu pasakyti - man ir vėl labai patiko! O kas ragavo - taip pat tik gyrė, taigi siūlau išmėginti :)
Viena sąlyga - svarbu mėgti rūkytą skumbrę ;)
 
 
 
Tortukui reikalingi produktai:
2 pakai forminės baltos duonos (30 riekių)
1 rūkyta skumbrė
1 ilgavaisis agurkas
1 poras
majonezo (siūlau naudoti Hellmann's - jis neištęžta)
papuošimui: 2 citrinos, juodi ir raudoni ikrai, petražolės
 
 
Pirmiausia pagaminu įdarą: sunkiausias darbas iškaulėti žuvį, o toliau viskas gana paprasta :) Žuvį suplėšau mažais gabaliukais, iš agurko išimu sėklas ir kietąją dalį sutrinu kombainu, porą susmulkinu, dedu ~2 kaupinus šaukštus majonezo ir viską išmaišau. Masė turi gautis tiršta, tačiau "sultinga".
Nuo duonos riekių nupjaustau pluteles (sudžiovinus ir susmulkinus gaunasi puikūs džiuvesėliai).
Imu keramikinį dugnelį ir sudėlioju 6 duonos riekes (3x2), plonai aptepu majonezu ir užtepu sluoksnį žuvies masės, toliau viską kartoju lygiai taip pat. Man gavosi 5 duonos sluoksniai. Ant viršaus žuvies masės nebededu, tik aptepu majonezu.
Citrinas supjaustau riekelėmis ir apdėlioju tortuką, kad persigertų skonis. Palieku nakčiai šaldytuve, o ikrais papuošiu tik prieš patiekama ant stalo.
Tortuką galima puošti savo nuožiūra - tiktų žalumynai, krevetės ir pan :)
 
Skanaus ! :)