2018 m. vasario 28 d., trečiadienis

21 dienos iššūkis - 6 diena


      Na o va šią dieną prasidėjo.. Lomkės :D Nuo pačio ryto alkana ir pusę dienos neradau sau vietos, kaip norėjosi ir to ir ano ir dar kažko :) Bet žinojau, kad jei pasiduosiu bent menkiausiai pagundai - tai žlugs visas mano planas, nes taip yra buvo ne kartą. Susiimu, sveikai ir sąžiningai valgau, o tada viena nuodėmė, antra ir viskas - eina į trasą visas nesveikas maistas, saldumynai ir pan. 
      Jei išlaikysiu sau mestą iššūkį - tikrai planuoju sau leisti daugiau - t.y. paragauti pyrago ar suvalgyti picą, tačiau planuoju laikytis 80/20 principo - kai 80 % maitinuosi sveikai,o 20 % leidžiu sau atsipalaiduoti :)
O dabar šiukštu negalima!

Taigi šeštosios dienos valgiaraštis:



Pusryčiai: blyneliai iš avižų dribsnių, kiaušinio ir trinto banano, pagardinti bananu ir riešutų sviestu

Pietūs 1: Kepta lydeka, rudieji ryžiai, pomidoras, agurkas, avokadas

Pietūs 2: čili troškinys iš vištienos, paprikos, svogūno, raudonųjų pupelių ir trintų pomidorų

Pietūs 3: Salotos: iceberg salota, pomidoras, saliero stiebas, rūkyta skumbrė

Vakarienė: obuolys!

Pusryčių blyneliai - kažkas wau! 
Na ir kadangi visą dieną pagundoms atsispyriau, tai vakarienei save apdovanojau obuoliu :D Taip taip - tai mano mėgstamiausias vaisius ir sušveičiau jį su tooookiu pasimėgavimu :) Nors pagal planą turėjau valgyti lydeką su brokoliais ir alyvuogėm, bet tiesa sakant į tą lydeką aš jau nebegaliu žiūrėti :D Riebi žuvis, tokia kaip upėtakis, lašišą ar skumbrė man valgosi labai skaniai, o štai liesoji sunkokai lenda. arba norisi jos maksimum kartą per savaitę :) 
Na bet juk niekas ir nesakė, kad laikytis mitybos plano bus labai lenga :) Bet aš galiu!

21 dienos iššūkis - 5 diena


        Penktoji diena - pirmadienis, kai po triukšmingo savaitgalio namuose vėl įsivyrauja tyla :) Vyrą su dičiu išlydžiu į darbą ir darželį, o mes su mažyliu liekam karaliauti namuose :)

Ramaus pirmadienio meniu: 



Pusryčiai: plėšyta kiaušinienė su avinžirniais, užkandu pomidoru ir raugintu agurkėliu

Pietūs 1: kepta lydeka, grikiai su brokoliais, avokadas

Pietūs 2: čili troškinys - vištiena, paprika, svogūnas, raudonosios pupelės, trinti pomidorai

Vakarienė: varškė pagardinta trintais juodaisiais serbentais ir riešutų sviestu


Šį kartą po pirmųjų pietų, t.y. žuvies kažkodėl labai suskaudo skrandį ir kone pusę dienos net negalėjau pažiūrėti į maistą. Taigi ir troškinį suvalgiau vakarop, todėl atsisakiau trečių pietų ir vakarienei lengvai užkandau varškės su pagardais :) Kadangi šeimyna šveitė varkės apkepą - tai visų vakarienė buvo labai panaši :)


2018 m. vasario 26 d., pirmadienis

Naminis riešutų sviestas


      Riešutų sviesto nesu nei karto valgiusi (bent jau neatsimenu) - kažkaip niekada nebuvo poreikio ar noro jam. Tačiau šį kartą taip jau viskas sutapo - jo reikėjo mano 21 dienos mitybos iššūkiui ir kaip tik močiutė atvežė didžiausią maišą negliaudytų žemės riešutų! Taigi pirmiausia reikėjo juos visus išlunkštenti - buvo, ką veikti :D



Receptas nusižiūrėtas iš knygos "Valgau be sąžinės graužimo :)

Reikia ~300 g žemės riešutų ir gero maisto trintuvo :) Aš naudojau panašų į tokį:


Riešutus paskrudinau sausoje keptuvėje, palikau, kad šiek tiek atvėstų, tada dėjau į trintuvą ir tryniau tryniau tryniau - gan ilgai ;) Pirmiausia ruešutai pavirto į miltus. tada teko vis nugramdyti juos žemun nuo sienelės ( kokius 3 kartus) ir galų gale jie pavirto į tyrę, o dar paplakus į tirštą sviestą :)

Smagu pasigaminti pačiai ir žinoti, kad tai natūralus produktas, be jokių priedų ar cukraus :) Aš jo deduosi į rytinę košę arba gardinu varškę, vyrui ir vaikams užtepu ant paskrudinto batono ir dar užpjaustau banano ant viršaus :) Skanu!

21 dienos iššūkis - 4 diena


      Sekmadienis - mūsų šeimos diena, su tingiais rytais, ilgu drybsojimu lovoje, multikais ir pusryčiais į lovą, kuriuos paruošia vyras - kepa blynus širdeles :) Tai ir aš neatsisakiau įprastinio ryto ritualo, tačiau blynų nevalgiau! ;) Norėjau.. Taip skaniai jie kvepėjo, bet atsilaikiau :D

Sekmadienis:



Pusryčiai: 5 grūdų košė, bananas, riešutų sviestas, cinamonas

Pietūs 1: kepta lydeka, grikiai, salotos: icebergas, pomidoras, kaparėliai

Pietūs 2: salotos iš icebergo, morkos, agurko ir karšto rūkymo skumbrės

Pietūs 3: čili troškinys: vištiena, svogūnas, paprika, raudonosios pupelės, trinti pomidorai


Kadangi pusryčius valgiau 11 val., o poto maitinausi įprastai kas maždaug 3 valandas, tai vietos vakarienei neliko.. O ir čili troškinys pasirodė laaaaabai jau sotus :)

Kuo dar labai džiaugiuosi - kas dieną išgeriu 2 litrus vandens ir kaip iš karto pagražėjo mano veido oda! Nebesausėja ir bebešerpetoja taip smarkiai kaip anksčiau :) 

21 dienos iššūkis - 3 diena


       Trečia diena - entuziazmas dar a nei kiek neišblėsęs! Kuo labai džiaugiuosi :) 
Savaitgaliais valgyti sveikai ir neužkandžiauti man būna sunkiausia - vakarais taip ir norisi pakramsnoti ko nors saldaus žiūrint filmą, o jei užsuka draugai - tai čipsams, sūriui ar vytintoms dešrytėms aš negaliu atsispirti :) O šį kartą pavyko! 

Šeštadieniu meniu :)




Pusryčiai: Chia sėklos brinkintos piene, bananas ir riešutų sviestas

Pietūs 1: vištiena, grikiai ir salotos: pomidoras, avokadas, iceberg salota

Pietūs 2: salotos iš icebergo, morkų ir kepto upėtakio

Pietūs 3: kepta lydeka, grikiai, pomidoras ir apvirti brokoliai

Vakarienė: Varškė, trinti juodi serbentai, riešutų sviestas


Šią dieną man buvo daug naujienų ir pirmą kartą valgytų produktų :) Pirmiausia, tai brinkintos chia sėklos - esu apie jas skaičiusi ir mačiusi receptų kituose blogose, bet pačiai neteko išbandyti. Ir pasirodo visai skanu! Taip pat pirmą kartą ragauju riešutų sviestą :D O geriausia, kad jį pasigaminau pati! Nes kaip tyčia močiutė anūkams lauktuvių atvežė didžiausią maišą žemės riešutų :)

Na ir labiausiai nerimavau, kaip man seksis valgyti vakarienę - nes sausa varškė manęs visai nežavėjo, tačiau kaip nustebau, kad ją pagardinus visai skanu valgyti - aišku nepavadinsi to patiekalu, o greičiau lengvas užkandis, bet sučepsėjau su malonumu :)
p.s. ir kaip gerai turėti šaldiklyje prisišaldžius įvairių uogų :)


2018 m. vasario 24 d., šeštadienis

21 dienos iššūkis - 2 diena


       Po pirmos sėkmingos ir skanios dienos - ši diena pasirodė dar paprastesnė ir lengvesnė :) Patiekalai pagaminti, šaldytuve pasidariau sau atskirą stalčių, kuris dabar prikrautas dėžučių su maistu ir daržovių kalnu :)

Laukė tik vienas iššūkis - vakarienė su tėvais ir sesės šeima ir valgymas iš savo indelių, o ne bendrą vakarienę :) Tačiau šeima mane visada palaiko, taigi ir šį kartą paklausinėjo, ką gi aš čia sumąsčiau, bet nelindo į akis su savo karka ir keptomis bulvėmis :) O man visai nesinorėjo - pati valgiau labai skaniai :)

Antrosios dienos valgiaraštis:



Pusryčiai: avižinė košė su bananu ir riešutais, pagardinta cinamonu

Pietūs 1: kepta vištiena su rudaisiais ryžiais, salotos iš pomidoro, alyvuogių, pagardinta citrinos sultimis ir krapais

Pietūs 2: tos pačios nuostabios salotos, kurias įsimylėjau ir valgysiu manau dar ne kartą: keptas upėtakis, iceberg salota, morka (šį kartą agurko nedėjau). Citrinos sultys ir šlakelis aliejaus - privalomi pagardai. Kadangi nevalgiau ryžių, tai leidau sau sugraužti obuolį :)

Pietūs 3: kepta vištiena, rudieji ryžiai, salotos iš icebergo, agurko ir alyvuogių

Vakarienė: salotos iš mozarellos, pomidoro, paprikos, raudonojo svogūno ir iceberg salotos

Šią dieną alkio jausmo nebuvo anei karto, netgi buvo kilusi mintis atsisakyti vakarienės, tačiau mitybos planas visgi paskaičiuotas taip, kad gaučiau reikiamą kalorijų kiekį per dieną, taip pat visų maistingų medžiagų :) Nėra čia ko sukčiauti :)

Diena puiki - koks malonus tas lengvumo jausmas! :)


21 dienos iššūkis - 1 diena


       Pirmoji diena - kyla kažkoks lengvas jauduliukas, kaip man čia viskas pavyks, ar užteks motyvacijos ir valios :) Na bet viskas prieš akis :)
Pirmiausia, ką pasidarau, tai susiplanavau 4 dienų meniu - kad patiekalai būtų skirtingi ir susipirkau viską pagal griežtą sąrašą. Nusprendžiau gaminti iš karto 2 dienom - nesinori praleisti DAR daugiau laiko virtuvėje ;)

Taigi pirmos dienos meniu atrodo taip :)



Pusryčiai: avižinė košė su bananu ir žemės riešutais

Pietūs 1: orkaitėje keptas upėtakis ir salotos: iceberg salota, pomidoras, agurkas, šlakelis citrinos sulčių, šaukštelis aliejaus

Pietūs 2: tas pats keptas upėtakis, tačiau salotų pavidalu: iceberg salota, morkos, agurkas, taip pat pagardinta citrina ir aliejumi.

Pietūs 3: orkaitėje kepta vištiena, rudieji ryžiai, pomidoras, agurkas, alyvuogės

Vakarienė: salotos iš mozarellos, agurko, pomidoro, raudono svogūno, iceberg salotos, su citrina

Valgau maždaug kas 3 valandas, patiekalai skanūs, maistingi, spalvoti - tikras džiaugsmas akims ir skrandžiui :)

Tiesa, išlaukti tas 3 valandas po pirmų ir antrų pietų pasirodė ne taip jau lengva, pilvas reikalavo aukos, nes pati kalta! Pagal mitybos planą prie šių patiekalų dar turėjau valgyti ir kažkokias kruopas, bet nesužiūrėjau.. Pasitaiko ;) Taigi tada alkio jausmo būčiau visai nejautus :) 

Savo plano noriu laikytis kuo tiksliau, tačiau taip pat atsižvelgsiu ir išgirsiu, ką man sako mano organizmas :)

Pirma diena praėjo puikiai :)

2018 m. vasario 23 d., penktadienis

21 dienos išsūkis - PRADŽIA


     Gaminti aš labai mėgstu. O valgyti dar labiau :) O bet tačiau - po sočios ir tingios žiemos - taip norisi prieš pavasarį pabusti iš meškutės miego, turėti daugiau energijos ir.. Padailinti kūno linijas :)

Taigi metu sau 21 dienos iššūkį - juk sakoma per 21 dieną galima išsiugdyti naujus įpročius :)

Nors apie sveiką maistą, kalorijų skaičiavimą ir kitus sveikos gyvensenos bei mtybos įpročius aš žinių turiu gan nemažai, nes tuo domiuosi seniai, tačiau šį kartą nusprendžiau ne pati viską imti į savo rankas, o pasitelkti į pagalbą profesionalų asmenį, kuris sudarys man mitybos planą :)

O jį gavosi per daug nenustebau - esmė aiški ir paprasta - valgyti 5 kartus per dieną, vartoti "gryną" maistą, t.y.  mėsa, žuvis, kruopos, šviežios daržovės, vaisiai, varškė, kiaušiniai, riešutų sviestas, kokybiškas aliejus. Ir pan. Nors atrodo pasirinkimas nėra itin didelis, bet visgi naudojant skirtingą mėsą, žuvį - jau nekalbu apie daržoves ir dar skirtingai paruošiant - patiekalų gaunasi iš ties nemažai :)

Taigi padūsavau - pasakiau sudie pyragams, lazanijai, kugeliui...  Ir pasiryžau išbandyti save :)

O kad būtų įdomiau ir turėčiau daugiau valios neišklysti iš doros kelio - 21 dieną kelsiu čia savo dienos meniu :) Aprašysiu savijautą ir galiausiai kokį rezultatą turiu po 21 dienos :)

Startas 2018 02 22! Let's go!!

Meksikietiškos salotos


      Šias salotas seniau dažnai valgydavau mėgstamoje kavinėje, tačiau prieš kurį laiką jos dingo iš meniu.. Taigi neliko nieko kito, kaip pasigaminti jų namuose :)

Viskas labai paprasta, užtrunku 10-15 min ir turiu skanias ir sočias salotas:


Reikės:

1 skardinės konservuotų raudonųjų pupelių
1 raudonos paprikos
1 poro
2 pomidorų
300 g jautienos kumpelio arba aš dar dažnai naudojų "liežuvio" kumpelį
druskos, pipirų, maltų salžiųjų paprikų
2 v.š. majonezo

(gali įdėti čili pipiriuko - kas mėgsta aštriau)

Pupeles gerai perplaunu po tekančiu šaltu vandeniu. Kumpelį, papriką ir pomidorą bei porą susmulkinu. Viskas keliauja į dubenį - užbarstau visais prieskoniais ir dedu majonezą - išmaišau.

Ir viskas :) Skanu su juoda duona arba pakepinta ciabatta arba be nieko :)

Skanaus :)

Bandelės su lašinukų įdaru


         Šios skanutės ir minkštutės bandelės jau seniai mane viliojo, bet vis nesiryždavau imti ir išsikepti jų. Kol galų gale.. Prisiruošiau! :) 
Ir viskas pavyko puikiai - tešlą paruošti tikrai paprasta ir lengva, nors aš vis dar nelabai mėgstu minkymo ir laukimo :) O bandelės gavosi tikrai labai skanios - valgėm visa šeima ir dar draugus vaišinom :)


Receptą nusižiūrėjau iš Aguonėlės blogo, o ji iš Forellės virtuvės - taigi receptas keliauja iš blogo į blogą :D 

Bandeles paruošiau per maždaug 4 valandas - aišku visą laiką negaminau - daug laiko atima tešlos kildinimas :) Taip jau yra su tais mieliniais kepiniais :)


Bandutėms reikės:

250 ml pieno
40 g cukraus
7 g sausų mielių (arba 21 g šviežių)
500 g miltų
50 g minkšto sviesto
1 kiaušinio
žiupsnelio druskos

Įdarui:

250 g raumeningų lašinukų arba šoninės
3 v.š. maltų džiūvesėlių
1 nedidelio svogūno
1-2 v.š. petražolių (aš naudojau krapus)
druskos, pipirų, mėsos prieskonių

Bandelių patepimui:

1 kiaušinio

Pirmiausia pradedu ruošti tešlą: šiek tiek pašildau pieną - į jį suberiu mieles ir cukrų, pamaišau ir palieku šiltai, kol mielės pradės "dirbti" (~15 min). 
Į didelį dubenį suberiu miltus, įberiu druskos, supjaustau minkštą sviestą ir įmušu kiaušinį ir viską šiek tiek patrinu šakute. Tada supilu "mielinį pieną" ir užminkau tešlą. Minkau apie 10 min, tada uždengiu rankšluosčiu ir palieku šiltoje vietoje pakilti apie 2 val. 

Pasiruošiu įdarą: keptuvėje apkepinu svogūną, suberiu susmulkintus lašinukus ir šiek tiek pakepinu. Tada suverčiu viską į dubenėlį, beriu džiūvesėlius ir visus prieskonius bei pagardus - išmaišau.

Pakilusią tešlą iškočioju ant miltais pabarstyto stalo apie 1 cm storumo. Tada su stikline išspaudžiu rutuliukus - į kiekvieną dedu po šaukštą įdaro ir gražiai užlankstau.


Bandeles dedu į kepimo popieriumi ištiestą skardą taip, kad tešlos sujungimas būtų apačioje. Užkloju bandeles rankšluostėliu ir dar apie 30 min palaikau šiltai. 
Tada aptepu kiaušinio plakiniu ir kepu 180 laipsnių orkaitėje apie 25 min, kol bandelės gražiai paruduoja :)


Darbo daug - bet tikrai verta :) Skanaus!

2018 m. vasario 22 d., ketvirtadienis

Įdarytas stirnienos kepsnys


        Po truputį susidraugauju su žvėriena ir nebe taip raukau nosį, kai ją gaminu :D Šis kepsnys - tai susirankiotų idėjų ir patarimų "kratinys" - kaip skaniai paruošti šią specifinę, tačiau labai sveiką mėsą :) Stirnienos pilnas šaldiklis, taigi atitirpinau didžiulį šmotą ir iškepiau tikrai puikų, pilną įvairių skonių kepsnį :)

Visas procesas trunka kelias dienas - marinuoju 2 paras, kepu 2 valandas. Yra, ką veikti :)




Stirnienos kepsniui reikės:

~1,5 kg stirnienos
pipirų, druskos, žvėrienos prieskonių, česnako granulių
aliejaus

Įdarui:
džiovintų slyvų
2 česnako galvučių
saulėje džiovintų pomidorų
lašinukų

Pirmiausia paruošiu mėsą - apipjaustau, kas nereikalinga ir mano akiai negražu. Gausiai ištrinu prieskoniais, išskyrus druską - kad mėsa išliktų sultinga. Mėsą dedu į gilų indą ir gausai užpilu aliejumi, pavartau, kad visas gabalas gerai susivilgytų, uždengiu dangčiu (arba maistine plėvele) ir dedu į šaldytuvą 2 parom marinuotis.



Kai mėsa jau "gatava" - ruošiuosi ją įdaryti ir kepti. Pirmiausia į kepimo skardą įkloju kelis lapus folijos (priklausomai nuo mėsos gabalo dydžio ir ilgio), ant jos dedu kepimo popieriaus - taip pat atitinkamai kelis lapus. Ir į šituos patalus dedu mėsos gabalą - pabarstau jį druska ir padarau daug mažų, gilių įpjovų - įdarui.


Pasiruošiu įdarą - slyvas nuplikau verdančiu vandeniu, džiovintus pomidorus šiek tiek pasmulkinu, nulupu česnako skilteles, susmulkinu lašinukus - ir visą šitą gėrį sukaišau į mėsos skylutes.


Tada užlankstau kepimo popierių ir užlankstau foliją - jei reikia dar folijos lakštą uždedu ant viršaus ir gerai užspaudžiu kraštelius - šitaip kepant mėsa labai gerai išsitušina, būna tokia minkšta, tiesiog byra ir tirpsta burnoje :) 
Kepant rankovėje, man asmeniškai, būtent žvėriena iškepa sausesnė.

Na ir kepu šitą kepsnį 180 laipsnių temperatūroje 2 valandas.


Po valandėlės šalia mėsos įtaisau kepti bulves - smulkiai įpjaustytas, paprieskoniuotas, paaliejuotas, sudėtas į kepimo popieriumi išklotą skardelę.


O toliau kiekvieno skonio reikalas - mes valgėm su šviežių daržovių salotomis, aštriu spanguoliu padažu (pirktinis) ir marinuotais česnakų ūgliais (čia jau geriausios draugės vyro sesuo pati marinavo ir pavaišino - o jetau, kaip skanu) ;)

Skanaus ir jums! :)


P.s. kepiau šitą kepsnį taip pat paruoštą tik be jokio įdaro - taip pat labai labai skanu, ir kas labai liuks - skanu ir šalta mėsytė - su krienais ir raugintais agurkėliais - niami ;)


2018 m. vasario 12 d., pirmadienis

Avinžirnių ir fetos salotos


         Žiemą valgyti salotas man sekasi gana sunkiai - dažniausiai norisi šilto, sotaus maisto :) Tačiau kartais visgi organizmas pats pareikalauja kažko žalio, šviežio ir sultingo :) O tada norisi išbandyti naujus skonius, atrasti naujus ingridientų derinius ir štai taip "gimė" skanios ir sočios bei maistingos žieminės salotos :) Avinžirniai iš vis mano didžiausias atradimas! 
Pasiruošti jas užtrunka vos 10 minučių :)



Ingridientai:

1 konservuotų avinžirnių skardinė
gabalėlis fetos sūrio (100 g)
2 saujos šviežių špinatų
2 pomidorai
1 saliero stiebas
druska, pipirai, persilado prieskoniai
2 v.š. aliejaus
0,5 citrinos sulčių

Avinžirnius gerai perplaunu po šaltu tekančiu vandeniu. Suverčiu juos į dubenį, ten pat sudedu špinatus ir riekelėmis supjaustytus pomidorus bei susmulkintą salierą. Užbarstau prieskoniai, apšlakstau citrinos sultimis ir aliejumi - išmaišau. Ant viršaus patrupinu fetos ir viskas - valgau ir mėgaujuosi :)


2018 m. vasario 8 d., ketvirtadienis

Kesadilijos su stirniena ir pupelėmis

        
       Kesadilijos - labai skanus ir sotus užkandis, kurį pirmiausia ragavau pas savo sesę :) Variacijų šiam patiekalui yra įvairių - maniškis variantas gana nuodėmingas ir kaloringas :) Bet juk taip skanu! Vadinasi galima :D
Paruošimas užtrunka apie 1 valandą.



Kesadilijoms reikės:

4 vnt didelių tortilijų
~400 g stirnienos faršo (galima naudoti jautieną)
1 svogūno
1 skardinės raudonųjų pupelių
1 mažos skardinės kukurūzų
2 v.š. pomidorų padažo
1 čili pipiriuko
druskos, pipirų
200 g fermentinio sūrio

Į įkaitintą keptuvę sudedu faršą ir kepdama ant kaitrios liepsnos intensyviai maišau ir su mentele susmulkinu. Kai faršas gerokai apkepa, sudedu susmulkintą svogūną ir dar pakepinu, kol šis suminkštėja. Tada suverčiu nusunktas pupeles ir kukurūzus, dedu labai smulkiai supjaustytą čili pipiriuką. Pabarstau druskos ir pipirų, įkrečiu pomidorų padažo - išmaišau ir viską dar pakepu. Tada keptuvę uždengiu dangčiu ir palieku 10 min pastovėti ir subręsti - per tą laiką sutarkuoju sūrį.

Na ir toliau gamyba pačių kesadilijų - čia reiks didesnio skresmens keptuvės ir didelės lėkštės :)
Eiga tokia: keptuvę dedu ant vyryklės, užkaičiu, tada į keptuvę dedu tortiliją, ją apibarstau sūriu, kraunu išsitroškinusio faršo - išsklaidau, tada vėl beriu sūrio ir užvožiu ant viršaus tortiliją, švelniai paspaudžiu. Per tą laiką apačia jau pradeda šilti, taigi dar pakepinu kokias 2 min.
Tada ant viršaus uždedu lėkštę ir atsargiai, tačiau greitai - prilaikydama lėkštę apverčiu keptuvę, kad kesadilija atsidurtų lėkštėje apkepinta puse į viršų. Na o iš lėkštės ja gražiai vėl "nučiuožinu" į keptuvę ir pakepinu apie 3 min.
Kepu be jokio aliejaus, kad gražiai apskrustų tortilija ir išsilydytų sūris :)

Taip iškepu 2 "blynus" ir palieku juos šiek tiek pravėsti. Tada aštriu peiliu supjaustau trikampėliais ir visi puolam valgyti :) Dėl paskutinio gabalėlio tenka ir "pasimušti" ;)

Skanaus ! 

Tuno maltinukai


      Prisipažinsiu - turiu tokią slaptą maniją receptų knygoms ir žurnalams :) Man tiesiog smagu, gražu ir "skanu" vartyti spalvotus puslapius, skaityti receptus ir galvoti, kaip norėčiau viską pagaminti :) Dažniausiai tas noras "viską pagaminti" pasibaigia keliais receptais iš tų knygų arba jų variacijomis. Ir manau tai nėra blogai - iš kiekvino autoriaus išmokstu kažko naujo ir pasisemiu įdėjų.

Taigi nauja mano "meilė" Estos galgatavičiūtės knyga "Valgau be sąžinės graužimo" ir šis puikus tuno patiekalas būtent iš ten :) Tuną mėgstu, tačiau gaminu vos kelis patiekalus - salotos, lietiniai, makaronai ir viskas :) Todėl šie maltinukai tikras atradimas ir džiaugsmas :)

Pietus paruošiu per maždaug 25 minutes ;)


4 vnt reikės:

1 skardinės tuno savo sultyse
1 kiaušinio
pusės svogūno
1 a.š. kaparėlių
1 v. š. miltų
0,5 a.š. grūdėtų garstyčių
šlakelio citrinos sulčių
druskos, pipirų, krapų

Dubenėlyje išplaku kiaušinį ir sumaišau su 1 miltais. Tuną nusunkiu ir dedu į kiaušinio plakinį. Sudedu visus likusius ingridientus: susmulkintą svogūną, kaparėlius, garstyčias. Beriu druskos ir pipirų, įberiu krapų (visada turiu šaldytų šaldiklyje). Įspaudžiu šiek tiek citrinos sulčių ir viską išmaišau.
Drėgnomis rankomis suformuoju maltinukus ir kepu įkaitintoje keptuvėje su šlakeliu aliejaus. Apskrudinu iš abiejų pusių.

Šį kartą valgėme paprastai - su makaronais bei pomidorų ir juodųjų alyvuogių salotomis.


Skanaus!

2018 m. vasario 7 d., trečiadienis

Kalakutienos suktinukai su įdaru


       Kai reikia pavaišinti gausų būrį svečių, aš dažniausiai mėgstu greitai ir kuo paprasčiau paruošiamus patiekalus - pamarinuoji, šauni į orkaitę ir vuolia :) Tačiau šis receptas pareikalauja daugiau pasiruošimo ir nors virtuvėje tenka pasisukioti ilgiau - tikrai verta :) Nes tiesiog labai skanu :D Taigi suktinukus nuo A iki Ž ruošiu maždaug 1,5 val.


Šiam patiekalui reikės:

~1 kg kalakutienos
1 morkos
1 poro
saujos džiovintų slyvų
druskos, pipirų, mėgstamų mėsos prieskonių
~500 ml vištienos arba daržovių sultinio 


Kalakutieną supjaustau pailgais plonais gabalėliais ir kiekvieną jų išmušu ir išploninu. Pabarstau druska, pipirais, mėsos prieskoniais ir palieku pasimarinuoti. Per tą laiką ruošiu įdarą - sutarkuoju morką, susmulkinu porą, džiovintas slyvas užpilu verdančiu vandeniu. Morką ir porą apkepinu keptuvėje su šlakeliu aliejaus, truputį pasūdau, tada sumaišau su džiovintomis slyvomis. Palaukiu, kol įdaras šiek tiek atvės. Tada kalakutienos gabalėlius įdarau - dedu šaukštelį įdaro ir susuku "tūtelę", kraštelį persmeigiu dantų krapštuku. 
Suktinukus apkepu, apskrudinu keptuvėje. Tada sudedu juos į kepimo skardą ir užpilu pasiruoštu sultiniu - naudoju sultinio kubelį arba miltelius.
Suktinukus troškinu 180 laipsnių orkaitėje 40 min.

Patiekiu su mėgstamu garnyru ir salotomis :)


Skanaus :)